PIELGRZYMKI

 Pielgrzymka do Włoch - 11 dni

 

MARIAZELL WENECJA – ASYŻ  SANTA MARIA DEGLI ANGELI – CASCIA  WATYKAN – RZYM – MENTORELLA
  MONTE CASSINO NEAPOL – POMPEJE  MONTE SAN ANGELO  SAN GIOVANNI ROTONDO  MANOPPELLO  LORETO – PADWA

TERMIN:   9-19 czerwca 2018

Dzień 1: WYJAZD Z POLSKI, MARIAZELL                09.06 - sobota

O ustalonej godzinie (około 2:00) spotykamy się na Msz św. rozpoczynającej pielgrzymkę, po niej pakowanie  bagaży i wyjazd w kierunku granicy polsko–czeskiej. Przejazd autokarem przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch. Po drodze krótka wizyta w Sanktuarium w Mariazell - jednego z największych Sanktuariów Maryjnych w Europie, które ponad 850 lat temu założyli Ojcowie Benedyktyni. Kontynuacja podnóży. Wieczorem przyjazd do hotelu na terenie WŁoch. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: WENECJA          10.06 - niedziela

Rano po wczesnym śniadaniu przejedziemy do Wenecji - jej zwiedzanie rozpoczniemy od przejażdżki tramwajem wodnym. Zobaczymy Plac św. Marka, Campanillę, Bazylikę św. Marka, Most Westchnień, Pałac Dożów, dzielnicę Rialto ze słynnym mostem Rialto. W godzinach popołudniowych przejedziemy w kierunku Asyżu. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: SANTA MARIA DEGLI ANGELI,  ASYŻ,CASCIA    11.06 - poniedziałek

Rano, po śniadaniu przejedziemy do bazyliki Santa Maria degli Angeli, która jest relikwiarzem małego kościółka Porcjunkuli w pobliżu którego zmarł św. Franciszek. Następnie przejazd do Asyżu, miasta św. Franciszka. Zaczniemy od bazyliki św. Klary, następnie przejście historycznym centrum miasta. Zobaczymy miejsca związane ze św. Franciszkiem. Na nawiedzimy bazylikę św. Franciszka. Dalej udamy się domiasta Świętej Rity – do Casci. Tu nawiedzimy kościół, gdzie do dnia dzisiejszego złożone jest w kryształowym sarkofagu jej nienaruszone ciało. Zobaczymy również klasztor,  w którym spędziła ostatnie lata swojego życia. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

Dzień 4: WATYKAN, RZYM          12.06 - wtorek

Rano śniadanie, następnie udamy się do Rzymu. Dzień w Wiecznym Mieście zaczniemy od nawiedzenia Bazyliki  św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie udamy się na spacer po mieście – zobaczymy piękną Fontannę di Trevi, przejdziemy pod słynne Colosseum. Odwiedzimy Sanktuarium Świętego Stanisława Kostki na Kwirynale. Na koniec dnia wizyta w Bazylice Św. Pawła za Murami. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:  WATYKAN, RZYM, MENTORELLA          13.06 - środa

Po śniadaniu przejazd do Watykanu. Udział w Audiencji Generalnej z Ojcem Świętym Franciszkiem. Po zakończonych uroczystościach udamy się na Lateran, gdzie nawiedzimy Bazylikę Św. Jana na Lateranie. Przejazd do Mentorelli, niewielkiego Sanktuarium Matki Bożej, położonego wśród wzgórz Gór Prenestyńskich, do którego pielgrzymował także Ojciec Święty Jan Paweł II. Nawiedzimy Kościół poświęcony Madre Delle Grazie, otoczony opieką przez Zmartwychwstańców, zobaczymy także Grotę, w której według legendy szukał schronienia św. Benedykt.  Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

Dzień 6:  MONTE CASSINO, NEAPOL      14.06 - czwartek

Po śniadaniu przejedziemy na Monte Cassino. W programie Klasztor benedyktyński, ostatni założony przez św. Benedykta, gdzie znajduje się Jego grób oraz Cmentarz Żołnierzy Polskich. Następnie przejazd do Neapolu - niepisanej stolicy południa Italii. Spacer zaczniemy od starówki miasta, które zostało założone przez Greków i ukochane przez Rzymian. Na zakończenie objazd panoramiczny jedną z najpiękniejszych promenad Neapolu obok Castel dell’Ovo i Borgo Marinaro.  Wieczorem przejazd do hotelu, Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.  

DZIEŃ 7: NEAPOL, POMPEJE      15.06 - piątek

Rano, po śniadaniu powrót do Neapolu, do kościoła, w którym pochowany jest Ojciec Dolindo - kapłan, mistyk, który zostawił modlitwę, podyktowaną mu przez samego Jezusa – „Jezu, Ty się tym zajmij…”.  W dalszej części dnia przejazd do Pompei – miasta, które zostało zniszczone w 79 roku n.e. przez erupcję Wezuwiusza – zwiedzanie wykopalisk, następnie nawiedzenie Bazyliki Różańcowej. Wieczorem przejazd  do hotelu w ok. San Giovanni Rotondo. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: MONTE SAN ANGELO                 16.06 - sobota

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Monte San Angeloznajduje się tutaj jedno z najsłynniejszych w Kościele katolickim sanktuariów ku czci świętego Michała Archanioła. Na szczycie góry wznosi się bazylika. Początki sanktuarium sięgają końca V wieku. Grota św. Archanioła na Monte Gargano cieszy się tytułem Niebiańskiej Bazyliki, gdyż jako jedyna świątynia na świecie nie została nigdy poświęcona ludzką ręką. Po Mszy Św. i zwiedzaniu powrócimy do hotelu w San Giovanni Rotondo. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: SAN GIOVANNI ROTONDO, MANOPPELLO,      17.06 - niedziela

Rano, po śniadaniu zwiedzanie San Giovanni Rotondo - Sanktuarium św. Ojca Pio. Zobaczymy Kościół Antyczny, gdzie Święty otrzymał stygmaty, Bazylikę MB Łaskawej oraz nowe Sanktuarium, gdzie we wspaniałej kaplicy ozdobionej mozaikami ojca Marko Ivana Rupnika znajduje się Jego grób. Dalej przejazd do Sanktuarium w Manoppello w Abruzji. Tam od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest niezwykła relikwia – płótno znane jako „Chusta Św. Weroniki”. Następnie  udamy się na nocleg na Riwierze Adriatyckiej. Wieczorem przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10: LORETO, PADWA                        18.06 - poniedziałek

Śniadanie, następnie przejazd do Loreto – do Sanktuarium św. Domku – według tradycji – domku, który był doczesnym mieszkaniem Najświętszej Marii Panny. Zobaczymy miejsce Zwiastowania oraz powstania Litanii Loretańskiej. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w kierunku Padwy, gdzie nawiedzimy Bazylikę Św. Antoniego. Wieczorem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11: Przejazd do Polski                      19.06 - wtorek

Rano po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd do Polski. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

Cena: 2590 zł / os

 

ŚWIADCZENIA:

 

  •      Przejazd autokarem (klimatyzacja, barek – płatny we własnym zakresie, video, wc, rozkładane fotele);      
  •      10 noclegów w hotelach 3*** (Pokoje 2 osobowe z łazienkami, możliwość pokoi 3 - osobowych);
  •      Wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji;
  •      Ubezpieczenie Signal Iduna:  KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe i nowotworowe;
  •      Opieka polskojęzycznego pilota;
  •      Codzienna Msza św.;
  •      Podatek VAT

 

CENA NIE ZAWIERA:biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, ewentualnych przejazdów komunikacją miejską, wjazdów do miast, słuchawek, taks turystycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - ok. 130 euro/os. Na koniec pielgrzymki pilot rozlicza się z organizatorem grupy; napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (3,9%); wydatków własnych; dopłaty do pokoju 1-osobowego;świadczeń nie wymienionych w ofercie.

ZAPISY: do 15 marca 2018 roku w Biurze Parafialnym
lub telefonicznie – 501 277 225